Absolwenci I LO w Giżycku - profesorowie wyższych uczelni

(listę zaktualizowano z datą 21 lipca 2015 roku)

Nazwisko i imię absolwenta Rok matury     Nazwa uczelni
Brzozowski Zdzisław 1948

profesor Wydziału Farmacji Akademii Medycznej w Gdańsku, w latach 1972-75 prorektor, w latach 1975-1981 rektor uczelni. Do emerytury pełnił funckję kieronika Katedry i Zakładu Technologii Chemicznej Środków Leczniczych. dr honoris causa Akademii Medycznej we Wrocławiu, Gdańszczanin roku 1973. Twórca leku przeciwcukrzycowego oraz wysokiej klasy sulfamidów przeciw HIV oraz nowotworom.

Apanasewicz Stanisław 1954 profesor matematyki Politechniki Rzeszowskiej
Olszewski Ludwig
1955 profesor fizyki Uniwersytetu w Heidelbergu
Poklewski Józef 1956 profesor historii sztuki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierownik Katedry Historii Sztuki UMK w Toruniu.
Woronowicz Stanisław 1958 laureat Olimipady matematycznej i rok później Olimpiady fizycznej, profesor fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
Bykowski Witold
1960 absolwent fizyki UW, profesor fizyki w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Świerku
Jasudowicz Tadeusz
1961 kierownik Katedry Praw Człowieka na Wydziale Pawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Władysław Tomaszewicz 1962   doktor nauk fizycznych, adiunkt w Katedrze Zjawisk Elektronowych, Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
Politechniki Gdańskiej
Oniszczuk Zbigniew 1963 profesor mechaniki Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Poltechniki Rzeszowskiej
Elektorowicz Maria 1965 profesor inżynierii środowiska w Concordia University w Montrealu w Kanadzie (Department of Building, Civil and Environmental Engineering, Montreal, Quebec, Canada, Director of Undergraduate Program, Cooperatative Program Director)

Midro Siwicka Alina

Norkowski Henryk

1966

profesor genetyki Akademii Medycznej w Białymstoku

prof. dr hab., dziekan wydziału wychowania fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (2008-2012)

Jeżowski Piotr 1966 prof. ekonomii w Szkole Głównej Handlowej
Buszko Jarosław 1969

profesor biologii, badacz motyli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Chojecki Andrzej
1972 profesor polonistyki i skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Zmarł 27.01.2001
Kornijów Ryszard 1974 Absolwent kier. biologia Uniw. Marii-Curie Skłodowskiej.
Hydrobiolog, profesor w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie (1979-2011),

Stypendysta: International Agricultural Center, Limnological Institute, Niewersluis, Holandia 1988; British Council, Iniversity of Liverpool, Wielka Brytania 1993; Center for International Agricultural Development Cooperation, Shefaim, Izrael 1998; Fulbright Scholarship, Center for Ecology, Millbrook, New York, USA 2005.

Członek Komitetu Ekologii, Polska Akademia Nauk; Wydział II - Nauki Biologiczne. Autor ponad 250 publikacji.

obecnie w Morskim Instytucie Rybackim – Państwowym Instytucie Badawczym w Gdyni
Łukowski Wojciech 1977 profesor socjologii UW w Instytucie Nauk Politycznych i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie
Kartanas Edmund 1978 profesor biologii, prodziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu
Okuszko-Basiul Elżbieta 1979 Konserwator dzieł sztuki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studentka naszego absolwenta - prof. Józefa Poklewskiego, w 2007 roku objęła funkcję dyrektora Instytutu Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa.
Od 1 września 2012 pełni funkcję dziekana Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.
Basiul Marek 1980 Artysta - profesor grafiki w Instytucie Artystycznym na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W latach 2007-2011 pełnił funkcję wicedyrektora Instytutu Artystycznego.
Białuński Grzegorz 1985 absolwent historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor historii Instytutu Naukowego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, którego od 1 września 2012 został prorektorem. Autor wielu książek naukowych, w tym redaktor ostatniej monografii Giżycka.
Chlebus Krzysztof 1987 absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, w latach 2012-2013 Wiceminister Zdrowia, od 2013 profesor Akademii Medycznej w Gdańsku.
Koleśnik Jan 1993 profesor uczelniany Szkoły Głównej Handlowej - specjalność finanse i bankowość.
Gawrycka Małgorzata 1988 Dziekan i profesor Politechniki Gdańskiej,                     Wydział Zarządzania i Ekonomii

Mężyk Anna

(z.d. Bohdziewicz)

1974 Absolwentka kierunku ekonomika łączności na Wydziale Ekonomicznym Wyższej Szkoły Komunikacji w Dreźnie (Hochschule für Verkehrswesen „Friedrich List“, d. NRD). Habilitacja z ekonomii, specjalność ekonomika transportu. Profesor Uniwersytetu Technologicznego- Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu.