448595194 969608511626671 2717307968882179700 nIX edycja ogólnopolskiego konkursu z wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. W roku 2023/24 tematem Szwajcaria, w finale 22 drużyny z całego kraju. Nasza reprezentacja zajęła III miejsce.
Gratulujemy ????????????
 
 
 
 
 
 
 
 
448430640 968309691756553 6201343175438296590 nReprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła XII miejsce w Finale Ogólnopolskiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. ????????
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ????????
 
 
 
 
 
 
 
 

Uczniowie naszej szkoły, 7 czerwca, wzięli udział w projekcie "Senat na ty" ????????PHOTO 2024 06 13 19 34 54

448173050 966143941973128 969486769916621523 nNo i już oficjalnie. Na uroczystej sesji łączącej zakończenie I kadencji i rozpoczęcie II kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w obecności najwyższych władz samorządowych Warmii i Mazur Klaudia Winniczenko złożyła ślubowanie i odebrała oficjalny certyfikat potwierdzający, że stała się z dniem 10 czerwca Radną. Wspaniała inicjatywa, ale i wielkie wyzwanie.
Powodzenia Klaudia! Liczymy na owocną pracę dla regionu, miasta i naszej Szkoły.
 
 
 
 
 
 
 
448095229 966150351972487 2876344776208195103 nPoprzedni tydzień był dla klasy IE czasem wojaży.
Za cel pierwszej pełnoprawnej wycieczki obraliśmy sobie Trójmiasto. Jednak to przecież jeszcze nie koniec roku szkolnego, więc postanowiliśmy się uczyć, choć na swoich warunkach.
Pierwszego dnia zostaliśmy przyjęci na dachu Gdańska w biurze światowej korporacji PwC Polska, gdzie odbyły się zajęcia "AML dla bystrzaków". Uczyliśmy się, jak być detektywem finansowym i zapobiegać praniu pieniędzy. Dowiedzieliśmy się również jak zarządza się zespołem w dużej korporacji. Dodatkową atrakcją były niesamowite widoki z okien reprezentacyjnej sali w biurze PwC w najwyższym gdańskim wieżowcu Olivia Star oraz ... przepyszna czekolada na ciepło. Dzięki Joanna Tokarska - naszej starszej koleżance, absolwentce naszego Liceum, a teraz pracownicy PwC Gdańsk i współprowadzącej zajęcia oraz Dominice Raczyńskiej za wspaniałe zajęcia.
Drugi dzień to był z kolei dzień nauk przyrodniczych. Udaliśmy się do ulokowanego w Gdyni Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Tematem zajęć były Skały i minerały, ale to było ... lekko szokujące. Obejrzenie tych wszystkich geologicznych okazów zajęło nam chyba pół dnia, ale to było tylko preludium. Prowadząca zajęcia dr Karolina Trzcińska uczyła nas oznaczania twardości minerałów różnymi metodami, rozpoznawania skamieniałości, które jak okazuje się leżą na naszych plażach w dużych ilościach, a w końcu pozwoliła nam przeprowadzić eksperyment polegający na oznaczeniu ilości dwutlenku węgla w próbce materiału skalnego. Przyznać należy, że eksperyment się udał, wszyscy żyją, ale co najciekawsze to była prawdziwa zespołowa robota. Jeden krok bliżej zrozumienia jak działa świat...
Trzeciego dnia mieliśmy w planie wracać do domu, ale zanim do tego doszło odwiedziliśmy "ponownie" gościnny Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Tu posłuchaliśmy ciekawego wykładu "Mój Własny Budżet" prowadzonego przez dr Jarosława Ziętarskiego. Spotkaliśmy się również z władzami wydziału oraz odbyliśmy krótka wycieczkę po gmachu. Dziękujemy Panu Mateuszowi Dobrzyńskiemu za zorganizowanie naszego pobytu.
Nasz pobyt w Trójmieście to było mnóstwo wrażeń, mnóstwo przemierzonych tras, to były kiełbaski na ognisku, to była piłka plażowa, to był piasek i zachodzące słońce nad Jelitkowem.
Teraz już cały świat mamy u stóp...

W maju wykonaliśmy zadanie, które służyło rozwijaniu u uczniów i uczennic umiejętności budowania postawy przedsiębiorczej. Funkcjonowanie w społeczeństwie opierającym się na szybkim, bezpośrednim dostępie do informacji wymaga umiejętności rozumienia otaczającej rzeczywistości i aktywnego działania na rzecz zmian o charakterze lokalnym i globalnym. Zadanie to doskonale realizowane jest w naszym liceum nie tylko w tym miesiącu - w ramach przedmiotów prowadzonych przez Panią Martę Koplin (biznes i zarządzanie, podstawy przedsiębiorczości) uczniowie przez cały rok szkolny są zachęcani do dyskusji na temat świadomości finansowej, przedsiębiorczości, samodzielności i proaktywności. W kwietniu i w maju klasy pierwsze omawiały tematy dotyczące finansów osobistych, z kolei uczniowie klas drugich uczestniczyli w webinarze dotyczącym oszczędzania i inwestowania.   

Szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła dostępna dla wszystkich, UNICEF ASA", który ma na celu zwiększenie dostępności edukacji dla każdego dziecka. W ramach tego projektu oferowane są bezpłatne konsultacje on-line dla rodziców i nauczycieli oraz pełnoletnich uczniów w zakresie psychoterapii i psychiatrii, logopedii, pedagogiki i psychologii.

Więcej informacji na temat konsultacji znajdą Państwo na stronie projektu https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje.

>>> ULOTKA

441673973 960718069182382 9174994104752660684 nCzy zmiany klimatu wpłyną w przyszłości na nasze zdrowie. Uczniowie klasy IE spróbowali dowiedzieć się dzięki webinarowi oraz prowadzonemu w ramach zajęć reaserchowi, jaka jest korelacja tych dwóch ważnych dla nas dziś i w przyszłości kwestii. Niestety nie rysuje się to w jasnych barwach, ale wiemy już, że wszystko jest jeszcze w naszych rękach. Teraz trzeba poszukać rozwiązania, które pomoże nam ograniczyć skutki i złagodzi problemy, jaki rysują się przed nami.
Zajęcia odbyliśmy w EkoPracowni, jaką nasza szkoła posiada dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w ramach projektu "PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – EkoPracownie etap II".
 
 
Z ogromną dumą i radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie fizycznym "Lwiątko", wzorowanym na popularnym konkursie matematycznym Kangur. W tegorocznej edycji konkursu Jędrzej Jusis uczeń klasy drugiej zdobył prestiżowy tytuł "kaona", a Aleksander Łazar uczeń klasy pierwszej uzyskał tytuł "taona".
Sukces Jędrzeja i Aleksandra jest wynikiem ich ogromnego zaangażowania, ciężkiej pracy oraz pasji do fizyki. Ich osiągnięcia są również świadectwem wysokiego poziomu nauczania w naszym liceum oraz wsparcia, jakie otrzymują od nauczycieli i rodziców.
Gratulujemy naszym młodym fizykom i życzymy im dalszych sukcesów w kolejnych konkursach i olimpiadach! Jesteśmy z Was dumni! ????

447004373 958331772754345 5652780444954764013 nZ ogromną radością i dumą informujemy, że nasza uczennica klasy drugiej Lidia Łozak osiągnęła wspaniały sukces w projekcie ogólnopolskim "Inżynierowie przyszłości". Jej projekt " Wpływ świata różnej długości fali na napięcie w panelu słonecznym" został wysoko oceniony przez komisję, zdobywając imponujące 59,25 punktów na 87!

To osiągnięcie jest wynikiem jej niezwykłego zaangażowania, ciężkiej pracy i pasji do nauki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłych projektach naukowych! Brawo Lidia! Jesteśmy z ciebie dumni!

 

 

 

2Per Aspera Ad Astra...No może trochę przesadzamy, ale spróbowaliśmy dziś zgłębiać tajemnice produkcji energii odnawialnej i to z sukcesami ????.
Dzięki projektowi "PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – EkoPracownie etap II" prowadzonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie szkoła pozyskała unikalny zestaw edukacyjny związany z OZE, dzięki któremu możemy budować różnego rodzaju ogniwa oraz pozyskiwać z nich energię, a także prowadzić ciekawe eksperymenty.
Korzystając z pięknej słonecznej, ale też wietrznej pogody spróbowaliśmy swoich sił w absolutnie nieznanej dla nas dotąd dziedzinie i jak się okazało uzyskaliśmy pierwsze sukcesy.
Od dziś nie straszna nam fotowoltaika, wiatraki i co najciekawsze - technologia produkcji energii z wodoru.
A to dopiero początek...
Ciąg dalszy nastapi.
galeria

440413756 943786837542172 8266524693039792070 nNasz absolwent - Emil Guz został 3 maja mistrzem świata w średniej kategorii wagowej podczas odbywających się w meksykańskiej Valle del Silencio MIstrzostwach Świata w Walkach Rycerskich federacji IMCF.
Jego pasję dobrze pamiętamy w szkole, bo właśnie wtedy zaczynał swoje poważne zmagania na rycerskich arenach.

 

 

 

 

Miło nam poinformować, że nasza uczennica Klaudia Winniczenko została powołana na członkinię II. kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Posiedzenie inauguracyjne nowej kadencji Sejmiku odbędzie się już 10 czerwca.

640x0Mówią, że czas jest pojęciem względnym, co najwyraźniej jest prawdą, bo czyż nie warto uwzględnić faktu, że w liceum mija on wyjątkowo szybko? Cztery lata za nami! W życiu nastoletniej młodzieży, to jednak kawał czasu: wielkich przyjaźni, sympatii, miłości, pochmurnych dni i trosk związanych nie tylko z nauką. To już przeszłość! A przyszłość? Jeszcze nie istnieje, choć jest przeczuciem ledwie i może obawą! Lecz dziś nastąpił czas pożegnania, wspaniałych przemówień i sporej dawki humoru w artystycznej oprawie, ostatnich razem fotografii! Przed nami najważniejszy, jak mówią, egzamin w życiu! Ale to nieprawda! Największym egzaminatorem jest samo życie, które weryfikuje nasze wybory i cele! Matura jest jednym z nich! Kochani maturzyści! Dziękujemy Wam za obecność w murach naszego liceum i życzymy jak najwyższych wyników na egzaminie dojrzałości oraz dostania się na wymarzone studia!

galeria

 

głównyPlaneta jest dla nas ważna, więc nie tylko teoretyzujemy, ale też działamy. Zagospodarowaliśmy teren wokół szkoły. Posadziliśmy iglaki, przygotowaliśmy rabaty z ziołami i kwiatami, a także łąkę kwietną????
Dziękujemy uczniom klas 2c, 2e, 2b i 3c za aktywną pracę i zaangażowanie a Mazurskiemu Związkowi Międzygminnemu – Gospodarka Odpadami wspólnie z Zespołem Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu oraz Zakładem Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo za umożliwienie realizacji naszych zadań.
 
 
 
 
galeria
 
 
 

ArewkArek Zawiliński, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking i bottelneck wystąpił kolejny raz w naszej szkolnej auli, tym razem z programem profilaktycznym "Możesz tylko stracić". Opierając się na doświadczeniach z własnego życia w swobodny sposób, z otwartością mówił o szkodliwości substancji uzależniających i odpowiedzialności za własne życie. Nośnikiem treści profilaktycznych była też, wykonywana przez artystę, muzyka bleusowa. Koncert został sfinansowany przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku ????????????

 

 

Zadanie kwietniowe przygotowane przez organizatorów SMP 2.0, programu profilaktyki zdrowia psychicznego, który realizujemy w liceum od września, dotyczyło różnorodności i otwierania się na ludzi oraz budowania klimatu akceptacji w naszej placówce. Zarówno różnorodność kulturowa, etniczna, jak i neurologiczna są kluczowymi aspektami naszego świata, które wymagają głębszego zrozumienia, akceptacji i integracji.

W ramach szkolnych warsztatów fotograficznych, których opiekunem jest polonista, Jacek Liminowicz, nawiązaliśmy współpracę z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Siedliskach Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Giżycku, co zostało uwieńczone zajęciami warsztatowymi naszej młodzieży polegającymi na sesji zdjęciowej w ośrodku w Siedliskach.

Czytaj więcej: Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 - kwiecień
kubaMamy to ????????
????????????Gratulujemy zajęcia I miejsca w województwie w IX Ogólnopolskim Konkursie Turbolandeskunde z wiedzy o Szwajcarii????????????
A już niedługo finał ogólnopolski???? który odbędzie się w Krakowie????