Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się najczęściej stosowanym przybliżeniem liczby Pi. Wiele szkół na świecie obchodzi wtedy święto matematyki.

Nasza szkoła także włączyła się do obchodów tego Światowego Dnia Liczy Pi. Z tej okazji uczniowie wykonali piękne plakaty promujące matematykę i bohaterkę, czyli liczbę π. Dzięki nim na korytarzach w całej szkole poczuliśmy ducha matematyki.

Dzień ten stał się też okazją do podsumowania Maratonu maturalnego z matematyki.
W wydarzeniu wzięło udział 72 maturzystów, każda drużyna rozwiązała co najmniej 50 zadań, rekordziści - ponad 170. Jury nagrodziło 5 najlepszych drużyn, wręczając upominki ufundowane przez Radę Rodziców i sklep Skala.