Tegoroczne inicjatywy zorganizowane w szkole z okazji Dnia Dobrych Uczynków przyniosły wiele różnych efektów.

Marcowa akcja wysiewania nasion roślin (ziół, kwiatów) zakończyła się w maju kiermaszem sadzonek dla rodziców. Uzyskane pieniądze zostały przenaczone na wsparcie szkolnego projektu "Zielony Ogródek". W poniedziałek 21 maja, wcielając w życie przesłanie Dnia Dobrych Uczynków, Marysia i Natalia z kl. IIa odwiedziły grupę przedszkolną przy SP1 w Gizycku. Dziewczyny spędziły z zerówkowiczami miłe chwile, czytając im opowiadania i angażując w wesołe quizy z nagrodami! Zarówno dzieci, jak i uczennice wyniosły ze spotkania wiele pozytywnych wrażeń. Z kolei Blanka i Natalia z kl. IId zaangażowały się w akcję dzielenia się wiedzą z innymi uczniami - opracowały prezentację dotyczącą książki Paula Blooma "Przeciw empatii. Argumenty za racjonalnym współczuciem". Dziewczyny odwiedziły cztery klasy przedstawiając poglądy autora. Celem wystąpienia uczennic było ukazanie różnych rodzajów i definicji empatii, która nie powinna ograniczać się tylko do współodczuwania cudzych przeżyć, lepiej gdy za tym pójdą konkretne działania na rzecz pomocy potrzebującym.

"Gdy poszerzasz zakres swoich zainteresowań i odczuwasz empatię, widząc cudze nieszczęście, niezależnie od tego, czy dotyka ono twoich bliskich, przyjaciół, czy ludzi dalekich i obcych – trudniej ci nie działać, trudniej ci nie pomagać” - powiedział Barack Obama. Pomagajmy zatem innym, bo to jeden ze sposobów na odczuwanie szczęścia!