Izabela Wiszniewska, nasza absolwentka, jest ambasadorką Fundacji Adamed SmartUP która już od pięciu lat prowadzi projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Ze względu na to, że jest jedyną absolwentką tego programu w województwie Warmińsko-Mazurskim, wraz z swoimi przełożonymi postanowili szczególnie zachęcić mazurską młodzież do sprawdzenia swoich sił w rekrutacji. W ramach programu Road Show, w którym ambasadorzy jeżdżą po całej Polsce i popularyzują nauki ścisłe wśród licealistów, Izabela zaszczyciła swoją obecnością nasze liceum. Jako że studiuje medycynę oraz jest przypisana do tej dziedziny w Fundacji spotkała się w dniu dzisiejszym z uczniami I LO, opowiedziała im o programie i o swojej drodze do spełnienia marzenia, jakim jest studiowanie medycyny.
Dziękujemy za spotkanie i życzymy dalszych sukcesów