13 listopada br., odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie wysłuchali  wykładu dra Roberta Kempy na temat   plebiscytu na Warmii i Mazurach. Dziękujemy za oprawę muzyczną Państwowej Szkole Muzycznej w Giżycku i p. Jolancie Cieślewicz za przygotowanie podsumowania w formie prezentacji. Jak zwykle pięknie pożegnała wszystkich piosenką „ Ja to mam szczęście” Kasia Ziólkowska. Po apelu przedstawiciele klasy I A złożyli okolicznosciową wiązankę kwiatów pod pomnik Wojciecha Kętrzyńskiego. W tym roku mija 180 rocznica urodzin i setna rocznica śmierci wybitnego historyka, etnografa i bojownika o polskość Mazur, Wojciecha Kętrzyńskiego - patrona naszego liceum.