Okres ferii zimowych poprzedziły w szkole spotkania uczniów pierwszych klas z dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Tematem zajęć było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Jedną z ważniejszych kwestii o, której przypomnieli policjanci to bezpieczeństwo pieszych, poruszających się szczególnie po zmierzchu na drogach poza obszarem zabudowanym. Funkcjonariusze podkreślili, jak ważne jest noszenie odblasków, zwłaszcza zimą gdy szybko zapada zmrok. Przestrzegli młodzież przed korzystaniem i zabawą na lodzie, udzielając wskazówek jak zachować się, gdy lód się załamie. Policjanci pouczyli uczniów także na temat zamieszczania w sieci informacji, które mogą stać się źródłem wielu kłopotów i mogą być równoznaczne z naruszeniem prawa.