doradztzaw2 Spotkania z doradcami zawodowymi w klasach drugich i trzecich były okazją nie tylko do analizy    swoich mocnych stron, ale także do zweryfikowania informacji na temat możliwości dalszego   kształcenia lub podjęcia pracy. Pani Marta Buczyńska z Młodzieżowego Centrum Kariery udostępniła  uczniom Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych badający jedenaście grup przejawianych   predyspozycji zawodowych. Opowiedziała także o możliwościach dalszej edukacji dla pełnoletnich   uczniów i absolwentów. Pani Anna Januszko z Powiatowego Urzędu Pracy poinformowała   maturzystów m.in. o formach wsparcia, jakie mogą w urzędzie uzyskać absolwenci (staże, szkolenia,  dotacje itp.), o barometrze zawodów, który prognozuje zapotrzebowanie na pracowników w wybranym   województwie, a także zasadach rejestracji w urzędzie.