08 marca w auli naszej szkoły odbył się I etap Turnieju Debat Oxfordzkich, w którym udział wzięły drużyny z Liceum w Wydminach, Zespołu Szkół Elektronicznych I Informatycznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku ( nasza szkołę reprezentowali: Mikołaj Ejsmont, Jakub Czyż, Maksymilian Ambroziak, Julia Kamińska oraz – jako rezerwowy- Gulan Michał. Oprócz Mikołaja i Maksymiliana - klasa druga- pozostali uczniowie to pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się publicznie).

Każda z grup przygotowała cztery tematy:
1.Bogaci są ślepi na biedę;
2.W reklamach często wykorzystywana jest manipulacja;
3.W dobie cyfryzacji książki stają się przestarzałe;
4.Internet niesie więcej korzyści niż niebezpieczeństw;

przy czym każdy temat należało ująć z dwóch punktów widzenia- poprzeć tezę lub jej zaprzeczyć.

Do kolejnego etapu w Bartoszycach zakwalifikowały się drużyny z : Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych i I LO.

Gratulujemy uczniom z ZSEiI, którzy o 5 punktów wyprzedzili I LO.

IMG 20190308 114809     IMG 20190308 123506

I już po II etapie!

22 marca w Bartoszycach spotkały sie 4 drużyny: dwie z Giżycka i dwie z Bartoszyc. Debata dotyczyła zagadnień:

1. Młodym ludziom brakuje patriotyzmu.

2.Regulamin szkolny nie powinien ingerować w strój ucznia.

3. Prace domowe nie podnoszą efektywności nauczania.

4. Należy ograniczyć mowę nienawiści w internecie.

Giżycko górą! Pokonaliśmy szkoły z Bartoszyc i tym samym do ostatniego etapu zakwalifikowało się nasze liceum i ZSEiI. Spotkamy się w finale 5 kwietnia. Naszą drużynę reprezentować będą : Mikołaj Ejsmont, Kuba Czyż, Julia Kamińska i  Daria Szeląg, która zastąpiła Maksymiliana.

image1

05 kwietnia odbył się FINAŁ debaty oxfordzkiej między I LO a ZSEiI. Każda z drużyn przygotowała się do debaty na temat:

1. Należy przywrócić powszechny obowiązek służby wojskowej.

2. Wiek XXI jest wiekiem ekologicznej katastrofy.

Udał nam sie pokonać zespół z "elektryka" . Serdecznie Im dziękujemy, umówilismy się na koleżeńskie debatowanie już poza konkursem :)

dyplom debata