Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez  WHO ( Światową Organizację Zdrowia) w 1948 i obchodzony jest każdego roku  7 kwietnia.  Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole promowaliśmy tego dnia aktywność fizyczną,  zdrowe odżywianie się oraz profilaktykę zdrowotną.  Aktywność fizyczna podana była w pigułce wybranym klasom i polegała na krótkich ćwiczeniach śródlekcyjnych.  Zdjęcia prezentujemy poniżej.

Kącik medyczny przygotowany był przez panią pielęgniarkę i przedstawicielkę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Giżycku. Każdy uczeń, jak również każdy nauczyciel,  mógł tam dokonać pomiaru ciśnienia krwi oraz pomiaru  ilości CO2 w wydychanym powietrzu. Najbogatszy oczywiście był kącik kulinarny, gdzie można było posilić się ciasteczkami na bazie marchewki, fasoli czy dyni oraz zdrowe owsiane ciasteczka. Był też swojski chleb z przepisu „babuni” oraz ogórki kiszone metodami biotechnologii tradycyjnej :) Całą akcję łącznie z wystrojem szkoły przygotowała klasa IC, której serdecznie dziękujemy za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. Dziękujemy również sponsorom tj. Radzie Rodziców przy I LO oraz rodzicom uczniów klasy IC, którzy we własnym zakresie upiekli ciasta, chleb oraz zrobili kanapkowe pasty.(Anna Prażmo)