wojtek irenaDroga do sukcesu nie była łatwa. Najpierw etap szkolny, w którym z nadzieją na zwycięstwo wzięło udział blisko 2,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Później etap okręgowy, do którego przystąpiło 604 spośród nich.

Do etapu centralnego – pisemnego, który odbył się 29 marca w 16 Komitetach Okręgowych, zostało zakwalifikowanych 70 uczniów, po czym tylko 30 z nich wywalczyło przepustkę do ostatecznych eliminacji- zawodów centralnych ustnych, które odbyły się 19 kwietnia w Warszawie w Siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego. Znaleźć się w gronie 30 finalistów to ogromne osiągnięcie w rywalizacji z uczniami szkół ekonomicznych. Zdobywając tytuł finalisty, Wojtek zdobył już trzeci indeks na jedną z ośmiu uczelni wyższych.

Gratulujemy Wojtkowi Wiśniewskiemu uzyskania tytułu finalisty I edycji Olimpiady Statystycznej.

Jednocześnie składamy serdeczne gratulacje pani Irenie Piotrowskiej, która sprawowała nad uczniem opiekę matematyczną na kolejnych szczeblach zmagań naukowych. Ona także otrzymała Dyplom Uznania od organizatorów za wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie uczniów do olimpiady.