11 listopadaDziś, 10.11.2022, w auli szkolnej, odbyła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Choć oficjalne obchody dopiero jutro, my już dziś mogliśmy je celebrować. Dzięki zaangażowaniu uczniów ID, IIA i IIIA oraz p. J.Cieślewicz i M.Czetyrbok, dane nam było wysłuchać kilku niezapomnianych pieśni patriotycznych, których piękne i emocjonalne wykonanie niejednego widza głęboko wzruszyło. Swoją obecnością zaszczycił nas również pan Mirosław Drzażdżewski - starosta powiatu giżyckiego. Krótka prezentacja przypomniała nam, że choć żyjemy w czasach, gdy nie musimy umierać za ojczyznę (choć blisko naszych granic toczy się wojna), to warto dbać o postawę patriotyczną każdego dnia, a możemy manifestować ją poprzez uczciwość, dbanie o otoczenie, galowy strój, którym już tradycyjnie nasza młodzież podkreśla wagę tego święta, szacunek dla symboli narodowych, czy pamięć o bohaterach, których ofiara z życia, stała się fundamentem naszej wolności! Zachęcamy również do przeczytania wyników sondy historycznej przeprowadzonej przez uczniów kl. 3A - Natana Harasimowicza i Wiktorię Domaradz. Niech się święci 11 listopada!