431490046 908466564407533 1929299625068964613 nW ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbył się w naszej szkole konkurs pod tytułem " Tę książkę Ci polecam"
Z przyjemnością publikujemy nagrodzoną recenzję autorstwa Amelii Jungiewicz, ucz. kl 2c.
Przypominamy, że w ramach realizowanego projektu zakupiliśmy do biblioteki szkolnej ponad 300 współczesnych bestselerów wybranych przez młodzież. Zapraszamy do biblioteki! ????

"Promyki słońca rozświetlają niebo po burzy i ogrzewają nasze ciała, gdy dzieje się źle. Jednak cudownie jest mieć Promyczka w ludzkiej postaci, który rozświetli każdy dzień..."

,,Promyczek" autorstwa Kim Holden to niezwykle poruszająca i inspirująca powieść, która w sposób głęboki i prawdziwy opowiada o ludzkich życiowych trudnościach. Porusza temat samotności, miłości oraz straty. Mowa w niej także o depresji i zaburzeniach odżywiania, o przemocy wobec osób homoseksualnych...i o odnalezieniu światła nawet w najciemniejszych chwilach życia.

Czytelnik, zagłębiając się w lekturze, ma okazję doświadczyć różnych emocji - zarówno radości, wzruszenia, nadziei na lepsze jutro, ale i poczucia niesprawiedliwości, bezradności, zwyczajnej niemocy. Z każdą przeczytaną kartką angażujemy się coraz mocniej w historie bohaterów i przeżywamy ich życie wspólnie z nimi...

Główną bohaterką jest Kate, kochająca życie.

„Przeżywajcie każdy dzień, jakby był Waszym ostatnim. (...) Bądźcie spontaniczni. Życie ma zbyt wiele reguł, schematów i wymagań."

i kochająca ludzi

„Ona nie tylko szuka ich jasnych stron... ale nimi żyje."

Z każdego człowieka potrafi wyciągnąć jego dobre cechy, przełamuje wszelkie słabości i zaraża optymizmem...

„Masz przed sobą wspaniałe życie. Przeżyj je co do minuty. Zacznij już teraz."

Nadchodzi jednak czas kiedy Kate zaczyna gasnąć a tajemnica, którą skrywa w sercu, pociąga więcej ofiar niż ona sama (...)

Fundacja Dbam o Mój Zasięg serdecznie zaprasza rodziców oraz nauczycieli na bardzo ważne spotkanie. Już w najbliższy poniedziałek 18 marca 2024 roku o godzinie 19:00 -20:30 Fundacja Dbam o Mój Zasięg  odbędzie się webinar pt. DOBRE RELACJE JAKO FUNDAMENT ZDROWIA PSYCHICZNEGO. Link do spotkania znajduje się tutaj: > [3]

Liczba miejsc ograniczona do 2000 osób. Webinar poprowadzi Karolina Wysokińska-Zakrzewska Psycholog, logopeda. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni oraz Katedry Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, psychoedukacją oraz profilaktyką zdrowia psychicznego, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli i specjalistów szkolnych oraz prelekcje dla rodziców. Realizatorka rekomendowanych programów profilaktycznych „Przyjaciele Zippiego”, „Trzy koła”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz "Tutoring szkolny-program pedagogiki dialogu".

 Za nami trzy lekcje Treningu Uważności, realizowanego na podstawie autorskiego programu Michaela Sandersona, założyciela Akademii Mindfulness w Warszawie. Uczestnicy kursu są coraz bliżej uważności podążając za oddechem, rozumiejąc wartość wizualizacji jako umiejętności pomocnej w przygotowaniu się do trudnych sytaucji w życiu codziennym. Wsłuchiwanie się w język swojego ciała to kolejne zadanie tygodniowe, które ćwiczą kursanci, by lepiej interpretować sygnały wewnątrz ciała i te działające na nas z otoczenia! Osoby zainteresowane udziałem w kolejnej edycji TU mogą zapisać się osobiście w s. 103 lub w dzienniku Librus.     

 

Kreatywność pomaga nam skutecznie radzić sobie w sytuacjach trudnych i nieoczekiwanych, poszerzając nasze horyzonty myślowe i umożliwiając elastyczne podejście do rozmaitych wyzwań. To nie tylko umiejętność artystycznego wyrażania się, lecz kluczowy element skutecznego funkcjonowania w dynamicznym świecie, w którym napotykamy na coraz bardziej złożone problemy wymagające innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też w styczniu i lutym skupiliśmy się na ćwiczeniu tej umiejetności podczas zajęć wychowawczych. Pod opieką p. Elżbiety Wojciulewicz i p. Karola Kępki młodzież miała możliwość wypróbować kreatywne myślenie w praktycznych zadaniach zaplanowanych do realizacji przez Instytut Edukacji Pozytywnej. 

 

1Dzięki wykładowcom z Anglistyka UWM uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście z II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku oraz ????????????????????????????????Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie mieli okazję wziąć udział w warsztatach językowych w ramach Dnia Filologii Angielskiej. Można było posłuchać pięknej anglielszczyzny w wykładach prowadzonych przez Mateusza Bogdanowicza-który mówił o komiksach
czy Xero Brothers Jacek Łagun oraz Czesław Kiński - którzy tłumaczyli znaczenie komunikacji ludzkiej w relacjach.
Dziękujemy za tak liczne przybycie i See you NEXT YEAR!!!
galeria