Rajd beskidzki 2011

Rajd beskidzki 2011 PTTK "Dreptusie"

beskid2011 mXXV RAJD GÓRSKI Szkolnego Koła Turystycznego ''DREPTUSIE'' Maria Bielińska opiekunka koła zorganizowała za namową Pana T.Niedżwieckiego w dniach 28.05 - 03.06.2011r. w Górach Świętokrzyskich i w Beskidzie Niskim. Jeden dzień spędzili w G.Świętokrzyskich przemierzając Łysogóry od Św. Katarzyny przez Łysicę, Św. Krzyż dawniej Łysą Górę do Nowej Słupi. Kolejne 5 dni wędrowali po Beskidzie Niskim podziwiając dzikość terenów oryginalną przyrodę. Wymarłe wsie łemkowskie z pozostawionymi krzyżami, które wciąż im towarzyszyły.

Ogromne lasy bukowe Magurskiego Parku Narodowego.No i cerkwie święte, tajemnicze, magiczne, które ich uduchawiały. W Bartnem starej, łemkowskiej wsi, gdzie zachowana jest drewniana architektura spotkali Andrzeja Stasiuka, który swojego czasu uciekł od ludzi osiedlając się w Czarnem. Nasz polski współczesny pisarz. Zamienili z nim kilka słow i poszli dalej. Lackowa najwyższy szczyt Beskidu Niskiego po stronie polskiej (997m npm) dał im się we znaki bardzo ostrym zejściem, że najlepiej było schodzić ...tyłem. Dużo by pisać! Mieszkali w schronisku, gdzie z drugiej strony była stajnia z 18 końmi. Było super! W rajdzie wzięło udział 10 uczniów oraz 9 tegorocznych absolwentów. Opiekunem i rajdowiczem nieocenionym był również Pan Mirosław Sroka.

Kolejny rajd odbędzie się w sierpniu w dniach 22 - 29 w TATRACH.
Pozdrawiam Maria Bielińska.

więcej zdjęć w Galerii I LO